Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Prostata İyi Gelen Bitkiler

03.03.2020
312
Prostata İyi Gelen Bitkiler

Prostat, erkeklerin en büyük korkulu rüyalarından birisidir. İdrar torbasının hemen yanında bulunan küçük bir salgı bezi olan prostat, meninin %25’lik kısmını dışarı atılmasını sağlar. Günlük hayatın olumsuz olarak etkilenmesine neden olan prostat, bazı besin ve bitkilerle iyileştirilebiliyor. Bu yazımız içerisinde prostata iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Kabak Çekirdeği

Prostata İyi Gelen Bitkiler
Prostata İyi Gelen Bitkiler

Fitosteroller bakımından oldukça zengin olan kabak çekirdeği, kanser hücrelerini öldürmesi ile bilinmektedir. Aynı zamanda iyi huylu olarak adlandırılan prostat büyümesini de durdurarak küçülme meydana getirmektedir.

Yeşil Çay

Yeşil çay doğanın insanlara vermiş olduğu en büyük nimetlerden birisidir. Birçok sağlık sorununa iyi gelen yeşil çay kanseri yok ettiği gibi prostat hücrelerini de öldürmektedir. Prostat hastalarına önerilen ilk besinlerden birisi de yeşil çaydır.

Soya Fasulyesi

Soya fasulyesinin de prostata iyi geldiği tespit edilmiştir. Düzenli olarak tüketilmesi durumunda SPA oranını %50 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Prostat hastaları diğer besinler olmasa da soya fasulyesini kesin olarak tüketmeleri gerekmektedir.

Balık Yağı

Omega 3’ün ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Omega 3, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan Omega 3 prostat kanserini büyük orada durduruyor. Hatta daha öncesinde Omega 3 tüketenlerde prostat görülme ihtimalinin de düştüğü gözlemlenmiştir.

Isırgan Otu Kökü

Isırgan otunun idrar yollarını temizlediğini hemen hemen birçok kişi bilmektedir. Özellikle ısırgan otu kökünde bulunan bileşenler prostat kanserine neden olan hücreleri tespit ederek öldürmektedir.

Kırmızı Yonca

Prostata İyi Gelen Bitkiler
Prostata İyi Gelen Bitkiler

Kırmızı yonca başta menopoz terlemesi, sedef hastalığına iyi gelmektedir. Bunlarla beraber doğru bir şekilde kullanıldığında prostata da iyi geldiği görülmüştür. Kırmızı yonca tarafından hazırlanan çay prostat büyümesini durdurarak prostat kanserinin tamamen önüne geçmektedir. Hatta birçok kanser türüne de iyi geldiği tahmin edilmektedir.

Her erkek zamanla ilerleyen yaşlarından dolayı hormonal değişime uğrarlar. Özellikle 50 ve 60 yaşını geçmiş erkeklerin iyi huylu prostat büyümesi ile karşılaştığını söyleyebiliriz. Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz doğal yöntemleri prostat büyümesiyle karşılaşmadan tüketmenizi isteriz. Yukarıdaki besinler haricinde domates, nar, zerdeçal, somon tüketimi de yapabilirsiniz. Bu besinlerin de prostat üzerinde birçok olumlu etkisi bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Diyet Atıştırmalıkları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com