Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Obeziteden Kurtulmanın Yolları

Obeziteden Kurtulmanın Yolları

Çağımızın vebası, son 100 yılın en korkunç furyalarından birisi olarak gösterilen obezite, her geçen gün insanların hayat şartlarını olumsuz olarak etkiliyor. Başta sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, hazır yiyeceklere yönelim kişide kontrol edilemeyen bir kilo artışı meydana gelmektedir. Kısa süreli kilo alıp vermek çok fazla dikkat çeken bir şey değildir. Ancak; sürekli kilo alımının meydana gelmesi, alınan kilonun verilememesi ortaya obezitenin çıkmasına neden olmakta. Bu yazımız içerisinde obeziteden kurtulmanın yolları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Obeziteden Nasıl Kurtulunur?

Obeziteden Kurtulmanın Yolları
Obeziteden Kurtulmanın Yolları

Düzenli Beslenme ve Kahvaltı: Kilo alma eğilimi olan insanlar üzerinde yapılan çalışmalarda düzenli beslenen, öğün atlamayan kişilerin obeziteden kurtulduğu görülmüştür. Kahvaltı, gün içerisindeki en önemli öğündür. Yumurta, peynir gibi besleyici gücü yüksek besinler tercih etmeniz durumunda kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

Spor ve Egzersizden Vazgeçmeyin: Spor ve egzersizi kilo verme amacı ile yapmayın. Spor ve egzersizi bir yaşayış biçimi olarak hayatınıza dahil edin. Ömrünüzün sonuna kadar spor yapmalı, vücudunuzun hareketli olmasına öncülük etmelisiniz. Herhangi bir spor salonuna gidemiyorsanız bile evde egzersiz yapabilirsiniz. Evde yapılabilecek egzersizler için buraya TIKLAYINIZ

Tükettiğiniz Besinlere Dikkat Edin: Kilo problemi olan kişilerin en büyük sorunlarından birisi de sağlıklı beslenme alışkanlıklarının olmamasıdır. Sürekli olarak yağlı yiyecekler, hazır besinler ve aşırı proteinli yiyecekler tüketen kişilerde kilo problemi ile beraber kalp ve damar rahatsızlıkları da meydana gelmektedir.

Şekeri Hayatınızdan Çıkarın: Basit şeker olarak tabir edilen şeker farkında olmadan vücudumuzu emip kemirmektedir. Basit şeker olarak tabir edilen şey; meşrubat, tatlı, kola, çay şekeri olarak adlandırılan şeker obezite ile beraber birçok hastalığın gün yüzüne çıkmasına neden olur. Şeker sandığınız kadar basit bir dost değildir.

Stresten Uzak Durun: Stresli bir hayatın vermiş olduğu zararları tarif etmek neredeyse imkansızdır. Stres nedeni ile aşırı yiyecekler tüketebilir, kontrol edilemez bir kilo artışı yakalayabilirsiniz. Kilo vermek için stresten uzak durmalı, hayata yön verecek keyifli etkinlikler ve aktivitelere katılarak kilo vermeye çalışmalısınız. Kafa dağıtmak bu alandaki en önemli kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Alma Sebepleri – Neden Kilo Alıyorum? başlıklı makalemizde kilo alma sebepleri, kilo almak ve neden kilo alıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com