Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kolay Kilo Verme Yolları

15.02.2020
382
Kolay Kilo Verme Yolları

Kilo problem olan kişilerin hayatlarında en az 10, 15 kez zayıflama yöntemi denediğini görüyoruz. Belki de hayatında ilk kez kilo verme yöntemi deneyeceksin. Kendini hazır hissediyorsan kolay kilo verme yolları tam da sana göre! Aşağıdaki yöntemler hayatında büyük değişimler meydana getirecektir.

Kilo Verdiren Yöntemler

Kolay Kilo Verme Yolları
Kolay Kilo Verme Yolları
  • Kilolu olmak sadece ağırlık ile ilgili değildir. Bir kişinin gereğinden fazla kilolu olması hayat standart ve kalitesini bütünü ile değiştirdiği gibi sağlığının da bozulmasına neden olur. Kilo verme yoluna gireceksen sağlığını ve hayat standartlarının nasıl düşüneceğini her zaman aklından çıkarma
  • Birkaç kilo vermek hayatında hiçbir şey değiştirmeyecektir. 20 ve üzeri kilo vermen gerekiyorsa kesinlikle bir beslenme uzmanından yardım almalısın. Uzmanlar, kilo vermenin ne gibi değişimler meydana getirdiğini belirterek kolay kilo verme yolları hakkında sana bilgiler verecektir.
  • Öncelikle neden kilo vermek istediğinizi belirleyin. Belirli bir öncelik nedeni olmanız size bu süreçte motivasyon kaynağı olacaktır. Bunlarla beraber kendinizi psikolojik olarak da hazırlamalı, gerekirse bu konuda uzman desteği almalısınız.
  • Kilo verme konusunda hayatınızdan tamamen çıkaracağınız 4 önceliğiniz bulunuyor. Yediğin yemekler, yemek yiyiş tarzın, sosyal alışkanlıklar ve en son olarak aktivite seviyen bütünü ile değişecektir.
  • Beklentilerin kesinlikle mantıklı olmalıdır. Kısa sürede onlarca kilo vereceğini, verdireceğini iddia eden kişilerle asla temas kurmamalısın.
  • İdeal kilona düşebilmek için 20 hatta 30 kilo vermen gerekebilir. Bu durum gözünü korkutacaktır. Bu nedenle hedefin haftalık 2, 3 kilodan oluşmalı. Bunun için sağlıklı beslenmeli, hazır yiyeceklerin tamamını hayatından çıkarmalısın.
  • Diyetisyen bu alandaki en önemli şeylerden birisidir. Sevmediğiniz, tüketemediğiniz besinlerden oluşan bir diyet listesine asla uyamazsınız. Diyetisyen öncelikle hedeflerinizi dinleyerek vücut analizi çıkararak hoşlanmadığınız besinleri tespit ederek ideal bir diyet listesi hazırlamalıdır.
  •  Diyet, spor ve egzersize başlamadan önce kendine bir yol haritası çiz. Bu sürece ne kadar devam edeceğini belirle. Eğer hedefin ideal kiloya ulaşmak üzere bu sürece kadar pes etmeden devam et. Zayıfladıktan sonra kendine yeni bir yol haritası çizebilirsin.
  • Fazla kilolu olmanın her zaman sağlık açısından riskli ve tehlikeli olduğunu bil. Kilolu olmak sevdiğin tüm yiyeceklere veda etmene neden olabileceği gibi hayatının da sona ermesine neden olabilir.

Bir önceki yazımız olan Aç Kalmadan Kilo Vermek Mümkün mü? başlıklı makalemizde aç kalmadan kilo verme, kilo ver ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com