Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olmalı?

24.02.2020
409
Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olmalı?

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, insanların kan gruplarına göre beslenmesi gerektiğini öğrenmişlerdir. Sağlıklı, hızlı ve kolay bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler, amaçlarına ulaşamıyorlar ise doğru yöntemi denememiş olmalarından dolayıdır. Kilo Verme Rehberim olarak bu yazımız içerisinde kilo vermek isteyen kişilere kan grubuna göre beslenme hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

0 Kan Grubu Nasıl Beslenmeli

0 pozitif ya da negatif kan grubuna sahip olan kişiler, hayvansal ürünlere dayalı bir beslenme programına sahip olmalıdır. 0 kan grubuna sahip kişiler, kilo vermek istiyorlarsa balık, kırmızı et, tavuk ve brokoli tüketmelidir. Süt ve süt ürünleri, 0 kan grubuna sahip kişilerin zayıflamasına engel olabilmektedir.

A Kan Grubu Nasıl Beslenmeli

Kan Grubuna Göre Beslenme
Kan Grubuna Göre Beslenme

A kan grubuna sahip kişilerin bitkisel ürünlerden oluşan bir beslenme programı olmalıdır. Bu kan grubuna sahip olan kişilerin sebze, meyve ve deniz ürünlerine yönelim göstermelidirler.  A kan grubuna sahip kişilerin bağışık sistemleri oldukça hassas olmaktadır.

B Kan Grubu Nasıl Beslenmeli

B kan grubuna sahip kişilerin beslenmesi et ve süt ürünleri tüketmeleri gerekmektedir. Bu kan grubuna sahip kişilerin zayıflamasına engel olan besinler ise; Buğday, mısır, mercimek, domates gibi besinlerdir.

AB Kan Grubu Nasıl Beslenmeli

AB kan grubuna sahip kişilerin kendilerine oldukça dikkat etmesi gerekiyor. Bu kan grubuna sahip olan kişilerin işlem görmüş etlerden, alkol ve kafeinden uzak durması gerekiyor. Bu besinler dışında diğer tüm gıda maddelerini rahat bir şekilde tüketebilirler.

Kan grubuna göre beslenme konusunda tam bir kanıt, gerçeklik bulunmamaktadır. Bilimsel gerçekliliği bulunmadığı için bazı durumlarda yanlış anlaşılmakta olup doğru uygulanmamaktadır. Bilimsel bir kanıtı olmamasından dolayı bu yöntemi uygulamak isteyen kişi sayısının da çok az olduğunu söyleyebiliriz. Ancak kan grubuna uygun olacak şekilde beslenen kişilerin kısa sürede çok iyi kilolar verdiği görülmüştür.

Kilo Verme Rehberim olarak bu yazımız içerisinde hangi kan grubunun nasıl beslenmesi gerektiğini dile getirdik. Sizlere daha önce de belirttiğimiz üzere internette gördüğünüz her diyeti uygulamamalı, vücudunuza dinleyerek ona göre yön vermeniz gerektiğini dile getirdik.

Bir önceki yazımız olan Pesketaryen Diyetiyle Kilo Vermek Mümkün mü? başlıklı makalemizde kilo vermek, Pesketaryen ve Pesketaryen diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com