Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Hızlı Kilo Verme İpuçları – Kolay ve Hızlı Kilo Verme

07.02.2020
312
Hızlı Kilo Verme İpuçları – Kolay ve Hızlı Kilo Verme

Fazla kilolarımıza veda etmek ve ideal kilomuzu yakalamak belki de hepimizin istediği en öncelikli konu. Kimimiz az, kimimiz nispeten daha fazla kiloyla ideal ağırlığımızdan uzağız. Her ne kadar zor gözükse de, hızlı kilo vermek ve olmamız gereken kiloya erişmek o kadar da zor değil aslında.

Sağlıklı bir şekilde kolayca kilo vermek için yapmanız gereken şey bazı temel prensipleri ve ipuçlarını aklınızdan çıkarmamak. Bu makalemizde, hızlı kilo vermek için aklınızdan çıkarmamanız gereken ipuçlarını bir araya getirdik. İşte sağlıklı bir şekilde kolayca kilo vermek için yapmanız gerekenler;

Şekerli ve Nişastalı Yiyecekleri Bırakın

Kolayca Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler – Hızlı Kilo Verme İpuçları
Kolayca Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler – Hızlı Kilo Verme İpuçları

Hızlı kilo vermek için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, şekerli ve karbonhidrat-nişasta oranı yüksek yiyecekleri azaltmak olacaktır. Tükettiğiniz şeker ve karbonhidrat oranı azaldıkça açlık hissiniz de azalacak, daha az yeme alışkanlığını kazanacaksınız. Aldığınız karbonhidrat oranı azaldığında, vücudunuzdaki insülin seviyesi de düşecek, böbreklerinizdeki fazla su ve sodyum da dışarı atılacaktır.

İşlenmiş Gıdalardan Uzak Durun

Sağlıklı kilo vermenin bir diğer önemli kuralı da işlenmiş gıdalardan ve abur cuburlardan uzak durmaktır. Gün içinde tükettiğiniz abur cuburlar ve işlenmiş gıdalar istenmeyen kiloların da en temel sebeplerinden biridir aslında. İşlenmiş gıdalar ve abur cuburlar yerine sağlıklı yiyecekler tüketirseniz daha hızlı kilo verebilir, sağlıklı bir yaşam sürmek için büyük bir adım atmış olursunuz.

Günlük diyetinizi yaparken, az yağlı proteinler, düşük karbonhidratlı yiyecekler yemeniz hem aldığınız kalori miktarını azaltacak hem de doyurucu gıdalar tüketmenizi sağlayacaktır.

Aktif Bir Yaşam Sürün

Eğer pasif ve az egzersizli bir hayat tarzına sahipseniz bunu değiştirmenin tam zamanı. Hızlı ve sağlıklı kilo vermenin bir diğer püf noktası aktif ve bol sporlu bir yaşam sürmektir. İdeal kilonuza erişmek ve bu kiloyu korumak istiyorsanız günlük olarak egzersiz yapın.

Günlük bir egzersiz programına sahip olmak ve bunu düzenli olarak sürdürmek sağlıklı bir yaşamın da olmazsa olmazlarındandır.

Egzersiz yapmak ve aktif bir yaşam sürmek, birçok fayda getirmenin yanı sıra, diyet yoluyla kaybedemeyeceğiniz fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olacaktır ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Günlük Su Tüketiminizi Arttırın

Kolayca Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler – Hızlı Kilo Verme İpuçları
Kolayca Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler – Hızlı Kilo Verme İpuçları

Çok klasik bir öneri gibi gözükse de, çoğumuz günlük olarak su içmenin getireceği yararları göz ardı ediyoruz ya da küçümsüyoruz. Su tüketimi oldukça önemlidir ve hızlı kilo vermenize yardımcı olacak en önemli detaylardan biridir.

Fazla kilolarınızı vermek için çaba gösteriyorsanız, günlük su tüketiminizi de arttırmalı, vücudunuz kalori yakma faaliyetine yardımcı olmalısınız.

Yüksek Lifli Yiyecekleri Tercih Edin

Saf karbonhidrat yerine, lif oranı yüksek yiyecekler tüketmek de sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Lifli yiyecekler tüketmek, hem sindirim sisteminize yardımcı olacak, hem de açlık hissinizi azaltacaktır. Daha uzun süre tok hissetmeniz de, gün içinde tükettiğiniz abur cubur ve sağlıksız gıdalardan sizi uzak tutacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bilimsel Olarak Kanıtlanan Kilo Verme Yöntemleri başlıklı makalemizde hızlı kilo verme, kilo verme yöntemleri ve kolay kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com