Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Evde Yapılabilecek 3 Egzersiz

17.02.2020
300
Evde Yapılabilecek 3 Egzersiz

Sağlıklı bir yaşam, fit bir vücut için insanın bazı şeylerden ödünler vermesi gerekiyor. Özellikle fit bir vücut için kişinin kendisine düzenli vakit ayırması, belirli egzersizleri düzenli olarak yapması gerekiyor. Bu yazımız içerisinde evde yapılabilecek 5 egzersiz tarifi vermeye çalışacağız. Forumunuzu korumaya yardımcı olacak bu egzersizler sizlere sağlıklı bir yaşamın da kapısını aralayacak. Yapılabilecek egzersizlerin adı ve tarifleri;

Karın Bölgesi Egzersizleri

Karın Bölgesi Egzersizleri
Karın Bölgesi Egzersizleri

Özellikle kadınlar istedikleri kiloya ulaşıp zayıflasalar bile karın bölgelerinde kalan yağlardan dolayı oldukça şikayet etmektedir. Asitli içecek içmeyip yağlı yiyecekler yemeseler bile karın bölgesinde yağlar kalmaya devam ediyor. Birazdan dile getirdiklerimizi yapmanız durumunda 6 ay gibi kısa bir sürede fit bir karına sahip olabilirsiniz. Isınma hareketlerini yaptıktan sonra karında bulunan yağları yakmanın en kolay yolu düz mekik çekmektir. Mekik evde uygulayabileceğiniz en kolay egzersizlerden birisidir. Her gün en az 15defa oluşacak şekilde 3 set mekik çekmeniz durumunda karın yağlarından kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Simit Bölge Egzersizi

Simit Bölge Egzersizi
Simit Bölge Egzersizi

Artık gençlerimiz asitli içecek tüketmekten ve fast food tüketmekten kendilerini alıkoyamıyorlar. Karın bölgesinden sonra en çok yağ ve kilo simit bölgesinde yer almaktadır. Yiyeceklerden alınan blok şekerler kırılmayacak bir şekilde yan bölgelerde birikmektedir. Elinize bir dumble ya da içi su dolu bir şişeyi ağırlık olarak kullanıp egzersize başlayabilirsiniz. Bacaklarınızı hafif omuz hizasını geçecek şekilde acın ve elinizdeki ağırlıkları havaya kaldırın. Bu hareketi de günde 3 kere en az 15 set tekrar olacak şekilde yapın.

Kol Egzersizi

Kol  Egzersizi
Kol Egzersizi

İlerleyen yaş ve artan kilo ile beraber kollarda yavaş yavaş sarkmalar meydana gelmektedir. Düzenli egzersiz yapılması ile beraber kollarda meydana gelen bu sarkmaları sıkılaştırabilirsiniz. Kol bölgesine yapılacak çalışma sırasında aynı zamanda sırt kası da oluşturabilirsiniz. Yapılacak egzersiz; masa ya da kendinize destek alabileceğiniz bir sandalye ayarlamanız yeterli. Hemen üst bölümde yer alan görselde olduğu gibi sandalye ya da masaya sırtınızı dönüp gücünüzü bunlardan almanız gerekiyor. Topuklarınız üzerinden aşağı ve yukarı kalkarak sıkılaştırma işlemi bu hareketten fayda alabilirsiniz.

Bunun dışında bacak bölgesi için Squat’ı önerebiliriz. Daha önce hazırladığımız Squat Nedir? Squat Nasıl Yapılır? yazımız içerisinde bu hareket ile ilgili tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermee çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Ketojenik Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Ketojenik diyeti, Ketojenik diyeti nasıl yapılır ve Ketojenik diyetin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com