Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

05.03.2020
437
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Yaşam kalitesinin büyük oranda düşmesine neden olan diş ağrısı, çoğu zaman neden kaynaklandığı bilinmemektedir. Tedavi ise daha çok halk arasında kulaktan dolma bilgiler ile yapılmaya çalışılır. Oysa; diş ağrısının birden fazla nedeni bulunmaktadır. Tedavi ise altında yatan sorunun tespit edilmesine göre yapılabilmektedir. Diş ağrısına neden olan etmenlerden bahsedecek olursak;

Diş Ağrısı Nedenleri

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısının tedavisinde öncelikle tanı işleminin yapılması gerekmektedir. Doktor tarafından yapılacak muayenede öncelikle diş çürüğünün bulunup bulunmadığına bakılır. Diğer ağrı nedenleri ise;

  • Diş Çürüğü: Dişlerde bulunan çürükler zaman içerisinde ağrı oluşumuna neden olmaktadır. Bu ağrılar gece uykunuzdan dahi uyandırabilir, tüm gününüzün olumsuz geçmesine neden olabilir.
  • Diş Hassasiyeti: Soğuk ya da sıcak içecek tüketirken bir anda dişte ağrı meydana geliyorsa dentin hassasiyeti artmış demektir. Hassasiyet kaynaklı diş ağrısının tedavisi oldukça kolaydır.
  • Gömülü Dişler: 20’lik diş olarak da bilinen gömülü dişler çenenin en sonunda bulunmaktadır. Genellikle iyi temizlenmedikleri için bakteriler için muazzam bir yaşam alanıdır. Bununla birlikte diş etinde mahkum kalan gömülü düş ağrı oluşumuna neden olmaktadır.

Bunlarla beraber sinüzit, yansıyan diş ağrıları, diş etinden kaynaklı ağrılar da meydana gelebilmektedir.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusu her yaştan insan tarafından soruluyor. Özellikle çürük kaynaklı diş ağrılarında geceyi atlatmak için ağrı kesici kullanabilirsiniz. Halk arasında, kulaktan dolma bilgileri asla uygulamayınız. Ancak ertesi gün kesinlikle lokal anestezi ile dişte bulunan çürüğün tedavi edilmesi gerekiyor.  Diğer sorunlar için diş hekimi tarafından uygulanan tedavi yöntemlerini uygulamak gerekmektedir.

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Alt ve üst çenelerde yer alan 20’lik dişler zamanı geldiğinde her insanın ağrı ve sancı duyacağı hale gelir. Diş hekiminin kontrolleri sonrasında bu dişlerde ağrı meydana geldiği belirtildiğinde antibiyotik ve ağrı kesici tüketmeniz gerekecektir. Çeşitli enfeksiyon giderici ilaçlar diş ağrılarınızın kısa sürede hafiflemesine olanak sağlayacaktır. 20’lik dişler tam anlamı ile çıkmadığı sürece maalesef çekilememektedir. Diş ağrılarında doktorlar tarafından yazılmamış ilaçların kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini tekrardan hatırlatmak istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde sivilce nasıl geçer, sivilceden kurtulma ve Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com