Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bir Haftada 2 Kilo Verebilirsiniz!

19.02.2020
643
Bir Haftada 2 Kilo Verebilirsiniz!
Bir Haftada 2 Kilo Verebilirsiniz!
Bir Haftada 2 Kilo Verebilirsiniz!

Kilo vermeyi çok uzun bir zamana yayılan ve sonuçlarını da uzun zamanda gösteren bir durum olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Atılabilecek bazı adımlar ve beslenme konusunda göz önünde bulunduracağınız bazı önerilerle çok hızlı kilo verebilirsiniz. Aşağıda detaylarını paylaşacağımız ipucu ve öneriler sayesinde bir haftada 2 kilo verebilirsiniz.

Eğer ideal kilonuzdan yalnızca 2 kilo kadar uzaktaysanız ya da hızlı kilo vermek istiyorsanız bunu çok kolay bir şekilde bir hafta gibi kısa bir sürede yapabilirsiniz. Evet, yanlış okumadınız; bir haftada 2 kilo vermek mümkün ve bu hedefe ulaşmak için hayatınızda birkaç basit değişiklik yapmanız yeterli. Aşağıda bir haftada kilo vermek için dikkat etmeniz gereken hususları açıklayacağız. İşte, haftada 2 kilo verme olanağına erişmek için yapmanız gerekenler;

Tabağınızı Protein, Meyve ve Sebze Gibi Gıdalarla Doldurun

Bir haftada kilo vermek için yapmanız gereken ilk şey tabağınızdaki kombinasyonda değişikliğe gitmektir. Kilo verme sürecine girerken ve aldığımız kalori miktarını azaltmaya çalışırken, besleyicilik açısından yoğun gıdaları seçmemiz gerekmektedir. Protein grubundaki yiyecekler ile meyve ve sebzeler kalori açısından nispeten daha düşük, besin değeri açısından ise oldukça tatmin edicidir. Bu tür gıdalar lif açısından da oldukça zengindir ve metabolizmayı destekleyici niteliktedir.  Öğünlerinizde bu tür gıdaları birleştirerek ve yoğunluk açısından bu gıdaları önem verirseniz daha kolay ve hızlı kilo verebilirsiniz.

Bol Su İçin

Bol Su İçin
Bol Su İçin

Kilo vermek için elzem olan bir diğer şey günlük yeterli miktarda su tüketmektir. Su, genel sağlığımız açısından oldukça önemlidir ve kilo verme sürecini de fazlasıyla etkiler. Su, fiziksel olarak daha tok hissetmenize yardımcı olur ve midenizde yer kaplar. Bu da kilo verme amacınızı daha kolay yerine getirmenizi sağlar. Yemeklerden önce bir ya da iki bardak su içmeniz daha az yemenizi sağlayacaktır. Günlük minimum 2 litre su tüketerek kilo verme hızınıza katkıda bulunabilirsiniz.

Atıştırmalıklara Dikkat Edin

Kilo verme sürecinde sık sık atıştırmak önerilmez ve bu durumu abartmak kilo verme sürecini baltalayabilir.

Ancak, eğer gün içerisinde çok acıkıyor ve bu açlığı geçiştirmek için atıştırmalıklardan tüketiyorsanız, bu durumu lehinize kullanabilirsiniz. Böyle anlarda tükettiğiniz sağlıksız ve yüksek kalorili gıdalar yerine, sağlıklı ve tok kalmanıza gerçekten yardım edecek gıdaları deneyebilirsiniz.

Böyle bir önlem hem aldığınız kalori miktarının azalmasını sağlayacak, hem de zamanla sık sık atıştırmalık tüketme alışkanlığından kurtulmanıza yardım edecektir.

Yavaş Yiyin

Daha yavaş yemek de size kilo verme sürecinde yardım edecek en temel şeylerden biri.  Bunu yaparak, hem daha az kalori alır, hem de ne kadar yediğinizi bilirsiniz. Beslenme uzmanlarının önemli bir bölümü, her bir öğün için en az 20-30 dakika sürmesini tavsiye eder. Uzmanlar ayrıca, her bir  yemek için bu kadar süre ayırmanın, mideniz ve beyniniz arasındaki iletişimi daha da güçlendireceğiniz ve ihtiyacımızdan daha fazla yemekten bizi alıkoyacağınız ifade etmektedirler.

Haftada 2 Kilo Vermek için Diğer Öneriler

– Beslenme planınıza bir miktar tahıl eklemeniz sindirim sisteminize yardımcı olacak ve diyetinizi dengelemenize yardım edecektir.

– Diyetinize mutlaka egzersiz ve yürüyüş gibi aktiviteler ekleyin. Günlük olarak daha fazla enerji yakmanız bir haftada 2 kilo verme hedefinize daha kolay ulaşmanızı sağlar.

– İşlenmiş gıdaları ve trans yağ içeren gıdaları yemeyi bırakın. Bu tarz gıdalar sağlığımızın düşmanıdır ve fazla kilolarımızın arkasındaki en büyük etkendir. İşlenmiş yiyecekler gibi sağlıksız gıdaları yemeyi bırakırsanız ve diğer beslenme kurallarına uyarsanız çok kısa sürede kilo verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pesketaryen Diyetiyle Kilo Vermek Mümkün mü? başlıklı makalemizde kilo vermek, Pesketaryen ve Pesketaryen diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com