Kilo Verme Rehberi

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Bilimsel Olarak Kanıtlanan Kilo Verme Yöntemleri

05.02.2020
294
Bilimsel Olarak Kanıtlanan Kilo Verme Yöntemleri

Kilo verme konusunda sorun yaşayan kişiler genel olarak yanlış yöntemler uygulamaktadır. Kilo vermek, zayıflamak isteyen kişilere sunulan yanlış yöntemler, bu kişilerin önlerine daima bir engel olarak çıkmakta. Bu yazımız içerisinde tamamen bilimsel yöntemlerle kanıtlanmış kilo verme yöntemleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yemeklerden Önce Su İçin

Bilimsel Olarak Kanıtlanan Kilo Verme Yöntemleri
Bilimsel Olarak Kanıtlanan Kilo Verme Yöntemleri

Kilo vermeye yardımcı etmenler içerisinde su genellikle ilk sırada yer almaktadır. Sadece su içerek bile metabolizmanızı birkaç saat için %30 kadar hızlandırabilirsiniz. Bu durum kalori yakımına destek olarak kilo vermenize katkı sağlamaktadır. Bilimsel olarak yapılan araştırmada yemeklerden yarım saat önce içilen suyun kilo vermeye büyük oranda yardımcı olduğu gözlemlenmiştir.

Yumurtadan Vazgeçmeyin

Diyetisyenler genel olarak kahvaltı listelerinde yumurtadan vazgeçmezler. Bilimsel olarak kanıtlanan kilo verme yöntemleri içerisinde de yer alan kahvaltıda yumurta tüketimi, kilo verme üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Kahvaltıda tüketilecek 1 ya da 2 adet yumurta, 36 saat boyunca vücudunuzun daha fazla kalori yakmasını sağlayacak. Yumurtayı yağda ya da rafadan yerine haşlanmış olarak tüketmeniz gerekiyor.

Kahve Tüketin

Kahve konusunda birçok uzmanın çeşitli görüşleri bulunmakta. Kaliteli bir kahve antioksidan bakımından zengindir. Sağlık açısından da oldukça faydalı olan kahve metabolizma hızını %10 kadar arttırmaktadır. Aynı zamanda vücutta bulunan yağların yakımını da %30 kadar arttırmaktadır.

Yeşil Çay Tüketin!

Bilimsel Olarak Kanıtlanan Kilo Verme Yöntemleri
Bilimsel Olarak Kanıtlanan Kilo Verme Yöntemleri

Yeşil çay vücuda her alanda destek olan bir içecektir. Bu çayın genel olarak en çok kilo verme ve verdirme konusunda faydalı olduğunu görmekteyiz. İçerisinde kafein bulunamamasına rağmen kahve kadar etkili olup kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Paket olarak satılan yeşil çayların dahi kilo vermeye büyük oranda yardımcı olduğu görülmüştür.

Diyet Yapamıyorsanız Sağlıklı Beslenin

Kilo problemi olan birçok kişi emin olun onlarca kez diyete başlamış olup yeniden bırakmıştır. Diyet yapma konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Bu durum kilo vermenizin asla önüne geçemez. Diyet yapmakta zorlanan kişiler sağlıklı beslenme stiline geçerek hızlı ve kolay bir şekilde zayıflayabilirler. Sağlıklı beslenmek için beslenme programınızda protein, karbonhidrat ve yağ tüketiminde çeşitli sınırlandırmalar yaparak vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri tüketebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm hakları saklıdır © 2020 Kilovermerehberi.com